Kaprysik – wieczór z Mariuszem Szczygłem

OTWARCIE SEZONU jesień 2017!

Premiera nowego wydania książki Mariusza Szczygła „Kaprysik. Damskie historie”. Fragmenty przeczyta Grażyna Barszczewska, spotkanie z Autorem poprowadzi Karolina Sulej. Po rozmowie zapraszamy na projekcję filmu „Sklep przy głównej ulicy”. Za główną rolę nominowano do Oscara polską aktorkę, Idę Kamińską, której zapomnianą i niezwykłą postać przedstawia w „Kaprysiku” Mariusz Szczygieł.

Zapraszamy!

Podkast można subskrybować przez iTunes, czytniki na Androida i przez kanał RSS. Strona podkastu: http://wrzenie.podkasty.info

Nagrania można posłuchać również przez kanał na YouTube:

Podkasting w szkole

Tak wygląda edukacja w szkole w 2000 roku według wizjonera Jean-Marc Côté. Rysunek pochodzi jeszcze z XIX wieku. Zatem mamy małe opóźnienie, które warto nadrobić 🙂

Właśnie dlatego uczniowie w szkołach czują niedosyt i pewien rozdźwięk pomiędzy otaczającym ich światem komputerów, smartfonów a tym jakie metody nauczania są stosowane w szkole.

Zainteresowanych tematem wykorzystania podkastingu w szkole zapraszamy na stronę grupy na facebook. Tam poszukujemy rozwiązań, które przybliżą edukację rzeczywistości.

 

Pozostałe wizje Jean-Marc Côté, które warto poznać znajdują się na stronie https://publicdomainreview.org/collections/france-in-the-year-2000-1899-1910/

Wykład na Uniwersytecie Warszawskim

Przed chwilą opublikowaliśmy kolejne nagranie wykładu, który odbył się 13 marca 2017 roku na Uniwersytecie. Tytuł cyklu wykładów otwartych: „Poza interfejsem: informatyka i humanistyka”.

Poniżej zapis wystąpienia Pawła Janickiego z Centrum Sztuki WRO

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=pafmBc3l7bM[/embedyt]

 

Warsztaty w Wikiradiu

Dla kogo są warsztaty?

Podczas warsztatów będzie można praktycznie przećwiczyć mówienie do mikrofonu dynamicznego i pojemnościowego, dyktafonu, mikrofonu krawatowego. Nagrania trafią następnie do programu w komputerze i będziemy ćwiczyć obróbkę i montaż odcinka podkastu. Nagrania można zabrać ze sobą na przyniesionym pendrive.

Warsztaty kierowane są do „zupełnie zielonych”, którzy pierwszy raz spotykają się z podkastingiem i tych, którzy przed zakupem sprzętu chcą przećwiczyć praktycznie nagrywanie i warunki.

Terminy

25 marca 2017, w godzinach 11 – 18. Warszawa

Podkasting w muzeum

Podkasty w Muzeum

20 marca 2017 roku w Muzeum Etnograficznym odbyło się spotkanie seminaryjne na temat zastosowania podkastingu w warunkach muzealnych. Przedstawiono przykładową serię podkastów wykonana podczas współpracy Muzeum Etnograficznego w Warszawie, w projekcie Poznaj Podkasting. Omówiono korzyści jakie płyną z tej formy komunikacji i wymagania techniczne podkastingu.

Fot. Klara Sielicka-Baryłka

Część wykładowa

 • Co to jest podkasting.
 • Podkasting w Muzeum.
 • Podkasty dotychczas zrealizowane. Jak je znaleźć i słuchać.
 • Podkasty zamiast audioguide.
 • Jak słuchać podkastów.
 • Jak zrobić podkast.

 

Fot. Klara Sielicka-Baryłka

Część warsztatowa:

 • Robimy podkast przykładowy
 • Publikujemy nową audycję o Muzeum Etnograficznym w Warszawie.
 • Umieszczamy podkast w internecie.
 • Prezentacja na ekranie.
 • Uczestnicy odsłuchują nowy odcinek podkastu.

W sprawie seminarium dla zainteresowanych prosimy o kontakt z Borysem Kozielskim – boryskozielski@otworzsie.org.pl

Rozmowa z Izabelą Russell

RSS, iTunes, Android, link do pobrania odcinka.

Rozmowa z Izabelą Russel na temat Music Radio Creative, New Media Europe, ruchu podkasterów w Wielkiej Brytanii, polskich głosach w produkcji jingli dla podkasterów, planach na przyszłość.

Linki do omawianych stron: