Wikiszkolenia

Jeśli chciałbyś nauczyć się jak edytować treść Wikipedii, jak dodać zdjęcia lub inną ilustrację do Wikipedii to chętnie pomogę. Jestem członkiem Stowarzyszenia Wikimedia Polska i jednocześnie Wikitrenerem. Z przyjemnością poprowadzę Cię przez meandry wikikodu i odkryję przed Tobą tajemnice wiążące sie z edytowaniem największej encyklopedii na świecie.

Jestem Wikipedystą od 2005 roku. Od tego czasu Wikipedia bardzo się zmieniła i teraz jak nigdy wcześniej łatwiej ją współtworzyć.

Jeśli potrzebujesz szybkiej konsultacji, szybko się uczysz to spróbuj skorzystać z nagranych przez Marysię Kmoch krótkich filmików z instrukacjami w ekspresowym tempie.

Szkolenia wideo

Zakładanie konta w Wikipedii

Brudnopis w Wikipedii
Dodawanie przypisów
Playlista Pięć filarów Wikipedii

Pozostałe filmiki i podkasty znajdziesz na kanale @wikimediapolska5602

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o Wikipedii i projektach siostrzanych to zasubskrybuj podkast „Jak Wikipedia zmienia świat?” z którego dowiesz się wielu ciekawostek i posłuchasz pasjonatów, którzy towrzą największą encykopedię na świecie. Mam nadzieję, że zostaniesz z nami na dlużej i Tobie też się spodoba to co robimy 🙂

Podkast dostępny na Spotify, Apple Podcast i innych platformach podkastowych.

Webinar

To forma nauki, która jest bardzo atrakcyjna ze względu na możliwość interakcji i dostosowania treści szkolenia do potrzeb odbiorców. Wspaniały rozwój komunikacji internetowej podczas pandemii spowodował, że dużo łatwiej teraz skorzystać z uczenia przez komunikator. Jeśli chcesz się spotkać 1×1 lub w grupie kolegów z pracy i dowiedzieć się jak edytować Wikipedię, lub jak dodawać ilustrację, co można a czego nie powinno się robić, umów się na spotaknie on-line wybierając dogodny termin

Przed terminem szkolenia zarejestruj się w Wikipedii. Podczas szkolenia będzie to potrzebne