Początek rozmowy w 7 minucie
Dr inż. Andrzej T. Mikulski, wieloletni pracownik Państwowej Agencji Atomistyki, przewodniczący sekcji Energetyki Jądrowej Polskiego Towarzystwa Nukleonicznego w rozmowie z Borysem Kozielskim.
Udało się odpowiedzieć na wszystkie pytania od słuchaczy, które zgłoszone były w wątku na facebook. Wielkie podziękowania dla Michała, Dariusza, Sylwii, Izy i Agaty.
Linki:
- Polskie Towarzystwo Nukleoniczne – http://ptn.nuclear.pl/
- Państwowa Agencja Atomistyki – http://www.paa.gov.pl/
- Artykuł dr inż. Andrzeja Mikulskiego – Energetyka jądrowa na świecie w 2018 roku
- Artykuł w money.pl „Elektrownia atomowa. Państwowa spółka pochłonęła już prawie pół miliarda złotych„
Patroni
Do grona patronów dołączyli Sebastian i Paweł. Wielkie dzięki
Sebastian napisał:
Uważam, że jest to bardzo profesjonalnie i rzetelnie prowadzony program i jako takiemu należy mu się wsparcie 🙂
Sam mocno interesuję się różnymi dziedzinami nauki. Uważam, że propagowanie nauki stanowi istotną jej gałąź, popularyzacja i komunikacja na linii nauka – społeczeństwo jest niezbędną częścią badań. Jest także obowiązkiem naukowców, ale ci nie zawsze znajdują na to czas i paradoksalnie nie zawsze są w tym kompetentni. Z drugiej strony, ludziom często nie podoba się odpowiedź słyszana od naukowców prowadzących badania podstawowe, że nie wiadomo czy w ogóle przyniosą one jakiś wymierny efekt a nawet jeśli to w nieokreślonej skali czasu. Jest sporo tego typu nieporozumień z obu stron i komunikacja jest bardzo potrzebna. Dlatego nie mam wątpliwości, że przyczyniasz się do rozwoju nauki, która jak już wspomniałem jest bardzo bliska mojemu sercu.
Ponadto lubię, gdy ludzie podejmują się różnych inicjatyw z pobudek innych niż finansowe (w tych też nie ma oczywiście nic złego) a zgaduję, że tak było w przypadku tego podkastu.
Paweł napisał:
…powiedziałbym że jestem uzależniony od zdobywania nowej wiedzy i staram się pielęgnować w sobie dziecięcą ciekawość świata – dlatego podcast „Nauka XXI wieku” umila mi czas (najczęściej w samochodzie, gdy pokonuje dłuższe dystanse). (…)
Aby zostać patronem kliknij tutaj
Lista patronów wspierających audycję
Paweł Palluth, Sebastian Bysiak, Jakub Mamelski, Miłosz Pracowity, Piotr Prochenka, Andrzej Lach, Łukasz Wołowiec, Paweł Dempc, Michał Tomana, Daniel Świrski, Marcin Stanclik, Przemysław Śmiejek, Kryszna Kirtan, Marian Kozielski, Mariusz Mi, Karol Wezik, Joanna Pszenicyn, Bartłomiej B, Grzegorz Maciazek, Dorota Kozielska, Joanna J., Mateusz Pawlicki, Michał Gajewski, Konrad Smollak, Krzysztof Miszewski i dwóch patronów anonimowych
Przy okazji
Nowy projekt w serii „Podkasty dla Wikipedii” nosi nazwę „Parki Narodowe w Polsce”. Opis znajduje się we wpisie
http://blog.otworzsie.org.pl/2019/04/parki-narodowe-w-polsce/
Audycja udostępniana jest na licencji CC-BY, w ramach nieodpłatnej działalności statutowej fundacji „Otwórz się”.
Każdy słuchacz może stać się mecenasem audycji deklarując comiesięczne wpłaty na stronie patronite.pl/boryskozielski.
Zapraszam do kontaktu poprzez fanpage na facebook oraz e-mail boryskozielski@gmail.com. Żaden list nie pozostaje bez odpowiedzi.
Jeśli znasz kogoś kto interesuje się nauką tak jak Ty po prostu powiedz mu o tym podkaście i pokaż jak słuchać. Niech nas będzie więcej 🙂