Nic nie jest w stanie zastąpić kontaktu z żywym słowem.
Literatura żyje w wyobraźni.

Książki powinny być dla najmłodszych tak samo naturalne, jak bieganie czy zabawa.

"Jeżeli dziecko może daną rzecz zobaczyć, dotknąć, skosztować, usłyszeć jej nazwę i zobaczyć, jak się ją pisze, może nauczyć się zarówno wymawiać ją, jak i czytać. Połącz więc czytanie ze stymulowaniem wszystkich zmysłów. "

Gordon Dryden

  • Feature 1
  • Feature 2

Odkryj siebie

Gdy jakaś osoba celowo odkrywa i pozwala innym poznać to, co naprawdę czuje i myśli, może wtedy lepiej poznać i zrozumieć również siebie.

Otwartość

to łatwość nawiązywania kontaktów i chęć poznawania nowych ludzi. Osoby otwarte na otoczenie zwykle nie uprzedzają się do innych i starają się nikogo nie określać na podstawie pierwszego wrażenia. Dobrze czują się w towarzystwie i chętnie spotykają się z innymi.

Podziel się

Obserwowanie dorosłych podczas czytania buduje w dzieciach odwagę do wyrażania uczuć.

Nasze projekty

Audiobooki

Darmowe interpretacje aktorskie znanych wierszy. We współpracy z Wikiradiem i Stowarzyszeniem Wikimedia Polska tworzymy wolne audiobooki, do pobrania i dowolonego wykorzystania w każdej formie.
więcej

Czytamy dzieciom

Zainspirowani kampanią "Cała Polska Czyta Dzieciom" postanowiliśmy podzielić się naszą pasją czytania z najmłodszymi. Odwiedzamy przedszkola, kluby Mam, szpitale, jednym słowem wszystkie miejsca, gdzie chcą nas słuchać dzieci.
więcej

Chcesz nawiązać współpracę?

Zadzwoń: +48 602-218-851, napisz: boryskozielski@wikiradio.org.