Podkasting

Co to jest?

Podkastów najchętniej słucha się w samochodzie podczas dojazdu do pracy i powrotu z pracy, oraz w podróżach służbowych. W tych miejscach, gdzie czas traciło się do tej pory bezpowrotnie podkasty zapewniają sensowne spożytkowanie czasu. Popularne staje się słuchanie podkastów zamiast muzyki podczas biegania, na salach treningowych. Osoby pracujące w domu włączają podkasty, aby się dokształcić, poznać nowe zagadnienia, posłuchać ciekawych opowieści a tak naprawdę utrzymywać kontakt z innym człowiekiem, który czegoś może nauczyć, otworzyć świat na nowe rejony.

Podkasty to audycje dostępne w internecie w aplikacjach na iPhone, Android w komputerach stacjonarnych i u innych dostawców treści audio, czyli np. Spotify, YouTube, Audioteka, Storytel

Podkasty mogą uczyć, rozśmieszać, bawić, szkolić, komunikować, wyjaśniać, angażować.

Zastosowanie

Zarażanie pasją. Odbiorcy chcą usłyszeć, że są ludzie, którzy pasjonują się tematami, o których nie mieli pojęcia. Wewnętrzny i zewnętrzny PR. Szkolenia, oprowadzanie nowych pracowników. Komunikacja z pracownikami. Przez podkasty nie ma bezpośredniej sprzedaży, można za to zaangażować słuchaczy do poznania misji firmy i jej sposobów realizacji

Formy Podkastów

Najczęściej jest to rozmowa. Prowadzący z ekspertem lub dwóch albo więcej ekspertów. Reportaż, relacja, nagranie wykładu, prezentacji, czytanie artykułu, felieton.

Przykłady podkastów

Polskie

Nasza realizacja:

Anglojęzyczne

Dlaczego podkasting?

Bo to nowe medium, znacznie bardziej angażuje niż wideo i nie kilka lecz na kilkadziesiąt minut. Sposób na interakcję

Częstotliwość audycji

Najlepiej angażują audycje, które ukazują się co tydzień

Ceny

Ceny są o wiele niższe niż w przypadku produkcji wideo. Zależnie od stopnia rozbudowania, ceny audycji kształtują się od 350 do 1250 zł za odcinek + hosting specjalistyczny około 20$/miesięcznie Jednorazowy koszt  przygotowania oprawy dźwiękowej to koszt od 500 do 2000 zł (sygnałówka, spoty sponsorskie, lektor, aktor)

Oferta

Możemy przygotować serię audycji od wymyślenia treści do publikacji w czytnikach na smartfony, lub ograniczyć się do współpracy polegającej na technicznym przygotowaniu audycji i jej publikacji.

Współpracujemy z wieloma aktorami i lektorami. Możemy też przeszkolić osoby z firm do prowadzenia podkastów


Badanie na zlecenie Storytel października 2018